Kontakt
Telefon: 052/381-402
E-mail: infos@aquarium.hr
Travanj,svibanj i rujan: 10.00h – 18.00h
Lipanj – kolovoz: 09.00h – 22.00h
Listopad – ožujak: 10.00h -16.00h
Cijene ulaznica:
djeca do 3 god.: besplatno
djeca od 3 do 7 god.: 30,00 kn
djeca od 7 do 18 god., studenti i umirovljenici: 40,00 kn
odrasli - 60,00 kn
Najnovija vijest
Svjetska eko-akcija „Blue Turtles of Change“
Centar za oporavak morskih kornjača dio svjetskog projekta
Centar za oporavak morskih kornjača
Članci puštanja kornjača
Kornjača Matija zaplivala morem nakon 8 mjeseci
Kornjača Matija, vrste glavata želva, nakon gotovo osmomjesečnog oporavka u privatnom akvariju na Verudeli i jedinom centru za oporavak kornjača u Hrvatskoj, u subotu je ujutro zdrava puštena u more. Taj su trenutak brojni promatrači s nestrpljenjem čekali.
Pročitajte više
| Napisano 15.10.2007.
Mladi ribari spasili ranjenu kornjačicu
Jučer oko dva sata popodne na milju udaljenosti od medvejske plaže pronađena je morska kornjača. Naime, Milan Arsenić i Luka Janjetić jučer rano popodne otisnuli su se na more kako bi bacili mrežu, a dok je Luka "hital mreži", Milan je uočio kornjaču, veličine tridesetak centimetara, kako pluta oko barke.
Kako im se učinilo da je ozlijeđena, odlučili su je podići u barku i staviti u plastičnu kadicu s morskom vodom. U pomoć su pozvali Društvo za zaštitu životinja, a oni su ih uputili na mr. eko. Gordanu Pavković, stručnu suradnicu pri javnoj ustanovi "Priroda", koja je promptno reagirala te se odmah uputila u Medveju. Kornjačicu je odmah odvezla u "Centar za oporavak morskih kornjača" u "Akvarijumu Pula", a kurator kornjača iz Pule, biolog Karin Gobić Medica, izvjestila nas je da se radi o manje od godinu dana staroj glavatoj želvi, koja inače dosta često dolazi na Jadran. Mala želva se nalazi u dosta lošem stanju, oklop joj je premekan, pluta na površini što ukazuje da ima napuhnuće ili možda zapletaj crijeva i već duže nije jela pa su joj odmah dali antibiotike i vitamine. Mala želvica kojoj su odmah nadjenuli ime Medveja, ostat će u Centru do daljnjega u nadi da će se oporaviti.
M. Aničić | Napisano 06.07.2007.
Mikica i Nina puštene u more
Mikica i Nina, jednogodišnje morske kornjače, glavate želve, puštene su jučer u more nakon višemjesečnog oporavka u pulskom Centru za oporavak morskih kornjača, koji djeluje u sklopu Aquariuma na Verudeli. Samom puštanju, kojem je nazočio veliki broj mališana i njihovih roditelja, prethodilo je kratko edukativno predavanje koje je održala Karin Gobić, biologinja i akvaristica Centra.
Pročitajte više
| Napisano 15.10.2006.
Puštanje Calipsa
Calypso je velika mlada (juvenilna) glavata želva nazvana po koći u čiju se mrežu slučajno ulovila 24.06.2006. dok je plivala otvorenim morem Lošinjskog arhipelaga. Kornjača je sakupljena sa strane istraživaća programa na velikim kralješnjacima iz Hrvatskog prirodoslovnog muzeja i Plavog svijeta, Instituta za morska istraživanja i konzervaciju. Calypso pri dolasku na brod bio je zdrav i u dobroj kondiciji. Transportiran je u Centar za oporavak morskih kornjača u Pulu i čuvan do 05.09.2006 kad je vraćen na Lošinj u Plavi svijet gdje mu je postavljen satelitski odašiljač. Pušten je u more 07.09.2006. uz adekvatnu medijsku potporu.
Napisano 07.09.2006.





